Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Gør din kalender klar til Premier League 2020/2021
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
27
okt
i dag, Tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:35
7. etape: Vitoria-Gasteiz > Villanueva de Valdegovia
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
17:15
17:30
Italien
(K)
-
Danmark
(K)
DR1
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
17:15
17:30
Wales
(K)
-
Norge
(K)
Opgøret fortsætter på NRK2 kl. 19:00
NRK1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Women's EURO 2021
UEFA Women's EURO 2021
18:15
18:30
Sverige
(K)
-
Island
(K)
SVT2
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
18:30
København Håndbold
(K)
-
Randers HK
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
ABANCA Ademar León
-
Fenix Toulouse HB
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
18:40
18:45
GOG Håndbold
-
RK Eurofarm Pelister
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:30
18:55
FC Shakhtar Donetsk
-
F.C. Internazionale Milano
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Lokomotiv Moskva
-
FC Bayern München
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
20:30
Silkeborg-Voel KFUM
(K)
-
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF European League (H)
EHF European League (H)
20:30
20:45
IFK Kristianstad
-
CS Dinamo Bucuresti
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Wycombe Wanderers F.C.
-
Watford FC
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
19:30
21:00
Liverpool F.C.
-
FC Midtjylland
TV3+Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Atalanta B.C.
-
AFC Ajax
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Borussia Mönchengladbach
-
Real Madrid C.F.
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Porto
-
Olympiacos C.F.P.
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Atlético de Madrid
-
FC Red Bull Salzburg
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Olympique de Marseille
-
Manchester City F.C.
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Baseball
Major League Baseball
01:05
World Series : Dodgers - Rays
6:7
Viaplay
(
3
)
I Nat
28
okt
i morgen, Onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:35
8. etape: Logroño > Alto de Moncalvillo
TV2 SPORTEuroSport 1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
18:30
Aarhus United
(K)
-
Odense Håndbold
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:45
Paris Saint-Germain Handball
-
HC Vardar PRO
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:45
RK Celje
-
HC Motor Zaporozhye
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:30
18:55
FC Krasnodar
-
Chelsea FC
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
İstanbul Başakşehir F.K.
-
Paris Saint-Germain
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
20:30
Viborg HK
(K)
-
Herning-Ikast Håndbold
(K)
1/4-finale
TV2 SPORT
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Luton Town F.C.
-
Nottingham Forest F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
Juventus F.C.
-
FC Barcelona
TV3+Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Manchester United F.C.
-
RB Leipzig
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Borussia Dortmund
-
FC Zenit
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Club Brugge K.V.
-
S.S. Lazio
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Sevilla FC
-
Stade Rennais FC
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Ferencvárosi TC
-
FC Dynamo Kyiv
Viaplay
(
2
)
29
okt
Torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:35
9. etape: Castrillo del Val > Aguilar de Campo
TV2 SPORTEuroSport 1
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
MOL-Pick Szeged
-
SG Flensburg-Handewitt
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:00
18:55
Royal Antwerp F.C.
-
Tottenham Hotspur F.C.
6'eren
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
18:50
18:55
AEK F.C.
-
Leicester City
EuroSport 1
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
1. Bundesliga (H)
1. Bundesliga (H)
18:55
19:00
TVB 1898 Stuttgart
-
SC DHfK Leipzig
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
20:00
Fredericia Håndboldklub
-
Skanderborg Håndbold
TV2 SPORT
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
20:40
20:45
FC Barcelona Lassa
-
Aalborg Håndbold
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Arsenal FC
-
Dundalk F.C.
6'eren
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
20:55
21:00
Real Sociedad
-
S.S.C. Napoli
EuroSport 1
(
6
)
30
okt
Fredag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:35
10. etape: Castro Urdiales > Suances
TV2 SPORTEuroSport 1
(
3
)
 
 
FA Youth Cup
17:55
18:00
Blackburn Rovers F.C.
(U19)
-
Manchester City F.C.
(U19)
Semifinale
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
FIBA EuroLeague
FIBA EuroLeague
17:55
18:00
BC Khimki
-
KK Crvena zvezda
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Division
17:55
18:00
Viborg FF
-
FC Helsingør
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
Hamburger SV
-
FC St. Pauli
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
3F Superliga
18:00
19:00
Vejle Boldklub
-
Randers FC
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
1. Division
18:55
19:00
Kolding IF
-
Hvidovre IF
Viaplay
(
1
)
 
 
Metalligaen
19:00
19:20
Frederikshavn White Hawks
-
SønderjyskE Ishockey
TV2 SPORT
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
FC Schalke 04
-
VfB Stuttgart
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
FA Youth Cup
20:40
20:45
Chelsea FC
(U19)
-
Manchester United F.C.
(U19)
Semifinale
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Coventry City FC
-
Reading FC
TV3 SPORT sender fra 21:45
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Wolverhampton Wanderers
-
Crystal Palace FC
XeeViaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
Olympique de Marseille
-
RC Lens
Viaplay
(
4
)
31
okt
Lørdag
 
 
Formel 1
09:55
Italien Grand Prix - Første træning
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
12:10
11. etape: Villaviciosa > Alto de La Farrapona
TV2 SPORTEuroSport 1
(
1
)
 
 
1. Division
12:35
13:00
Esbjerg fB
-
FC Fredericia
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Vanløse IF
-
AB Gladsaxe
Ekstra Bladet+
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
13:00
13:30
Sheffield United F.C.
-
Manchester City F.C.
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
Bristol City F.C.
-
Norwich City F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
Formel 1
13:30
Italien Grand Prix - Kvalifikation
TV3+Viaplay
(
1
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
FC Roskilde
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:00
AGF
(K)
-
AaB
(K)
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:00
FC Nordsjælland
(K)
-
KoldingQ
(K)
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:00
Fortuna Hjørring
(K)
-
Brøndby IF
(K)
LIVE Stream
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
AB Tårnby
-
BK Avarta
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
14:00
Aarhus Fremad
-
Jammerbugt FC
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
BK Frem
-
VSK Aarhus
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Skovshoved IF
-
KFUM Roskilde
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
SfB-Oure FA
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
2. Division
14:00
Næsby BK
-
Dalum IF
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
2. Division
14:00
Nykøbing FC
-
Næstved Boldklub
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
Ligue 2
14:55
15:00
Paris FC
-
Stade Malherbe Caen
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Division
15:00
Hobro IK
-
Fremad Amager
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Division
15:00
Brønshøj Boldklub
-
Hillerød Fodbold
Ekstra Bladet+
(
3
)
 
 
2. Division
15:00
B.93
-
FC Sydvest 05 Tønder
Ekstra Bladet+
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FC Köln
-
FC Bayern München
XeeViaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
FC Augsburg 1907
-
1. FSV Mainz 05
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
DSC Arminia Bielefeld
-
Borussia Dortmund
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
15:30
Eintracht Frankfurt
-
SV Werder Bremen
Viaplay
(
4
)
 
 
3F Superliga
15:15
16:00
FC Nordsjælland
-
FC Midtjylland
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:30
16:00
Burnley FC
-
Chelsea FC
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
15:55
16:00
Luton Town F.C.
-
Brentford F.C.
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Herre Håndbold Ligaen (H)
Herre Håndbold Ligaen (H)
16:00
16:10
Skjern Håndbold
-
Aalborg Håndbold
TV2
(
5
)
 
 
Ligue 1
16:55
17:00
Stade Rennais FC
-
Stade Brestois 29
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:00
18:30
Liverpool F.C.
-
West Ham United F.C.
TV3+Viaplay
(
7
)
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
Borussia Mönchengladbach
-
RB Leipzig
TV3 MAXViaplay
(
5
)
 
 
Eredivisie
18:40
18:45
AFC Ajax
-
Fortuna Sittard
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
FC Nantes
-
Paris Saint-Germain
TV3 MAXViaplay
(
2
)
1
nov
Søndag
 
 
Formel 1
11:30
Italien Grand Prix - Løbet
Se alle TV kanaler
TV3+RTLViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Division 1 Féminine
Division 1 Féminine
12:40
12:45
Paris FC
(K)
-
FC Fleury 91
(K)
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Scottish Premiership
Scottish Premiership
12:55
13:00
Kilmarnock F.C.
-
Rangers F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
12:55
13:00
Aston Villa F.C.
-
Southampton F.C.
XeeViaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
12:55
13:00
AS Saint-Étienne
-
Montpellier Hérault SC
Viaplay
(
5
)
 
 
2. Division
13:00
Slagelse B&I
-
Hellerup IK
Ekstra Bladet+
(
4
)
 
 
2. Division
13:00
Thisted FC
-
Middelfart Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
1. Division
13:30
HB Køge
-
Skive IK
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
13:45
12. etape: Pola de Laviana > Alto de l'Angliru
TV2 SPORTEuroSport 1
(
3
)
 
 
3F Superliga
13:00
14:00
OB
-
AC Horsens
EuroSport 2
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:00
HB Køge
(K)
-
FC Thy-Thisted Q
(K)
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Holbæk B&I
-
Holstebro Boldklub
Ekstra Bladet+
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:55
15:00
Newcastle United F.C.
-
Everton F.C.
XeeViaplay
(
5
)
 
 
1. Division
15:00
Silkeborg IF
-
Vendsyssel FF
Viaplay
(
3
)
 
 
Ligue 1
15:00
Stade de Reims
-
RC Strasbourg Alsace
Viaplay
(
3
)
 
 
Ligue 1
15:00
Dijon FCO
-
FC Lorient-Bretagne Sud
Viaplay
(
2
)
 
 
Ligue 1
15:00
Angers SCO
-
OGC Nice
Viaplay
(
1
)
 
 
Ligue 1
15:00
Nîmes Olympique
-
FC Metz
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vitality Women's FA Cup (K)
Vitality Women's FA Cup (K)
15:25
15:30
Everton F.C.
(K)
-
Manchester City F.C.
(K)
Finale
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
SC Freiburg
-
Bayer 04 Leverkusen
Viaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
16:00
F.C. København
-
Lyngby Boldklub
Canal 9
(
5
)
 
 
Ligue 1
16:55
17:00
AS Monaco FC
-
FC Girondins de Bordeaux
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
17:00
17:30
Manchester United F.C.
-
Arsenal FC
XeeViaplay
(
5
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
AaB
-
Brøndby IF
TV3+Viaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
17:55
18:00
Hertha BSC
-
VfL Wolfsburg
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:10
20:15
Tottenham Hotspur F.C.
-
Brighton and Hove Albion FC
XeeViaplay
(
4
)
 
 
Ligue 1
20:55
21:00
Lille OSC
-
Olympique Lyonnais
TV3 MAXViaplay
(
3
)
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
2
nov
Mandag
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:25
18:30
Fulham F.C.
-
West Bromwich Albion
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
3F Superliga
18:00
19:00
SønderjyskE
-
AGF
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
20:30
TSG 1899 Hoffenheim
-
1. FC Union Berlin
Viaplay
(
4
)
 
 
FA Youth Cup
20:40
20:45
Kamp endnu ikke fastlagt
Finale
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Leeds United F.C.
-
Leicester City
TV3 MAXViaplay
(
1
)
3
nov
Tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:40
13. etape: Muros > Mirador de Ézaro
TV2 SPORTEuroSport 1
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Lokomotiv Moskva
-
Atlético de Madrid
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:50
18:55
FC Shakhtar Donetsk
-
Borussia Mönchengladbach
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Bambusa Kvindeligaen (K)
Bambusa Kvindeligaen (K)
20:00
København Håndbold
(K)
-
Odense Håndbold
(K)
TV2 SPORT
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
19:30
21:00
FC Midtjylland
-
AFC Ajax
TV3+Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Real Madrid C.F.
-
F.C. Internazionale Milano
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Atalanta B.C.
-
Liverpool F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Manchester City F.C.
-
Olympiacos C.F.P.
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Red Bull Salzburg
-
FC Bayern München
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Porto
-
Olympique de Marseille
Viaplay
(
3
)
⏰ Næste
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
1. Bundesliga
La Liga
Ligue 1
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa League
UEFA Euro 2020
A-League
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Brønshøj Boldklub
Esbjerg fB
F.C. København
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
HB Køge
Hobro IK
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
FC Bayern München
A.C. Milan
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
Primo Tours Ligaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
EHF European League (H)
EHF EURO (K)
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Amr. Football
National Football League
Ishockey
National Hockey League
Basketball
National Basketball Association
Andre
Formel 1
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
Vuelta A Espana
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2020
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️