Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Få 3F Superligaen 2021/2022 i din kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.

annonce
24
sep
i dag, Fredag
 
 
Cykling
08:05
VM - Linjeløb, junior (K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
Slut
 
 
Padel
09:30
Lugo Open
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
Formel 1
10:25
VTB Russian Grand Prix 2021 - Træning 1
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
Slut
 
 
Cykling
13:00
VM - Linjeløb, U23 (H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
6
)
Slut
 
 
Formel 1
13:55
VTB Russian Grand Prix 2021 - Træning 2
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
Slut
 
 
Golf
14:00
Ryder Cup
Dag 1
Viaplay
(
1
)
Live
 
 
WTA - Tennis
14:00
J&T Banka Ostrava Open
TV2 SPORT XTV2 Play
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
E-sport - CS:GO
E-sport - CS:GO
16:20
BLAST Premier Fall
Gruppe 3
Se alle TV kanaler
TV2 ZuluLIVE StreamTV2 Play
(
3
)
Slut
 
 
Metal Ligaen
17:55
18:00
Aalborg Pirates
-
Esbjerg ENERGY
TV2 Play
(
2
)
Slut
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
SSV Jahn Regensburg
-
FC Erzgebirge Aue
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:30
19:00
HB Køge
-
FC Fredericia
TV3 SPORTViaplay
(
12
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
FC Helsingør
-
Hobro IK
Viaplay
(
9
)
Slut
 
 
2. Division
19:00
Kolding IF
-
Skive IK
LIVE Stream
(
9
)
Slut
 
 
Basket Ligaen
19:30
Værløse Blue Hawks
-
theView Copenhagen
LIVE Stream
(
5
)
Slut
 
 
Metal Ligaen
20:10
20:15
Herning Blue Fox
-
SønderjyskE Ishockey
TV2 Play
(
4
)
Slut
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
SpVgg Greuther Fürth
-
FC Bayern München
TV3 MAXViaplay
(
9
)
Slut
annonce
25
sep
i morgen, Lørdag
 
 
Formel 3
07:30
Formel 3: Ruslands Grand Prix - Race 1
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
Cykling
08:10
Linjeløb Junior (K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
5
)
 
 
Formel 2
09:25
Formel 2: Ruslands Grand Prix - Race 1
TV3 SPORTViaplay
(
6
)
 
 
Padel
10:00
Lugo Open
Viaplay
(
3
)
 
 
Formel 1
10:55
VTB Russian Grand Prix 2021 - Træning 3
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
Cykling
11:55
VM - Linjeløb, elite (K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Primera División Femenino
Primera División Femenino
11:55
12:00
FC Barcelona
(K)
-
València CF
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
FA Women’s Super League
FA Women’s Super League
12:25
12:30
Everton F.C.
(K)
-
Birmingham City FC
(K)
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
12:45
13:00
Fortuna Hjørring
(K)
-
HB Køge
(K)
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
12:30
13:30
Chelsea FC
-
Manchester City F.C.
TV3 MAXViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
13:25
13:30
Manchester United F.C.
-
Aston Villa F.C.
XeeViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
13:25
13:30
Reading FC
-
Middlesbrough F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
Formel 1
13:30
VTB Russian Grand Prix 2021 - Kvalifikation
TV3+Viaplay
(
5
)
 
 
2. Division
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Aarhus Fremad
LIVE Stream
(
7
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
Deportivo Alavés
-
Atlético de Madrid
TV2 SPORT XTV2 Play
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
13:55
14:00
Lyngby Boldklub
-
Hvidovre IF
Viaplay
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
1
)
 
 
Golf
14:00
Ryder Cup
Dag 2
Viaplay
(
5
)
 
 
WTA - Tennis
14:00
J&T Banka Ostrava Open
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
 
 
2. Division
14:00
Brabrand IF
-
Hellerup IK
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
14:00
Middelfart Boldklub
-
Hillerød Fodbold
LIVE Stream
(
7
)
 
 
3. Liga
14:00
Eintracht Braunschweig
-
SV Waldhof Mannheim
NDR
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Serie A Femminile
Serie A Femminile
14:25
14:30
A.C. Milan
(K)
-
U.S. Sassuolo Calcio
(K)
Viaplay
(
4
)
 
 
Basket Ligaen
14:30
BK Amager
-
BMS Herlev Wolfpack
LIVE Stream
(
4
)
 
 
Metal Ligaen
14:55
15:00
Frederikshavn White Hawks
-
Rødovre Mighty Bulls
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
14:55
15:00
Fremad Amager
-
Vendsyssel FF
Viaplay
(
4
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
Spezia Calcio
-
A.C. Milan
TV2 Play
(
2
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
BK Frem
LIVE Stream
(
6
)
 
 
1. Bundesliga
15:00
15:30
TSG 1899 Hoffenheim
-
VfL Wolfsburg
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
RB Leipzig
-
Hertha BSC
XeeViaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Eintracht Frankfurt
-
1. FC Köln
Viaplay
(
7
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Bayer 04 Leverkusen
-
1. FSV Mainz 05
Viaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
1. FC Union Berlin
-
DSC Arminia Bielefeld
Viaplay
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:25
16:00
Leeds United F.C.
-
West Ham United F.C.
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
15:45
16:00
Växjö DFF
(K)
-
BK Häcken
(K)
SVT1
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Everton F.C.
-
Norwich City F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Leicester City F.C.
-
Burnley FC
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Watford FC
-
Newcastle United F.C.
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
Rostov Don
(K)
-
FTC Rail Cargo Hungaria
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
Kastamonu Belediyesi GSK
(K)
-
RK Krim Mercator
(K)
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
15:55
16:00
A.F.C. Bournemouth
-
Luton Town F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
15:55
16:00
AaB
(K)
-
KoldingQ
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
15:50
16:10
Mors Thy Håndbold
(H)
-
GOG Håndbold
(H)
TV2TV2 Play
(
4
)
 
 
La Liga
16:10
16:15
València CF
-
Athletic Club de Bilbao
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
E-sport - CS:GO
E-sport - CS:GO
16:20
BLAST Premier Fall
Gruppe 3
Se alle TV kanaler
TV2 ZuluLIVE StreamTV2 Play
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
17:55
18:00
Borussia Dortmund
(K)
-
Brest Bretagne Handball
(K)
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
17:55
18:00
HC Podravka Vegeta
(K)
-
CSM Bucuresti
(K)
Viaplay
(
5
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Strømsgodset IF
-
Sarpsborg 08 FF
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Lillestrøm Sportsklubb
-
Tromsø IL
Discovery+
(
6
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
F.C. Internazionale Milano
-
Atalanta B.C.
TV2 SPORT XTV2 Play
(
6
)
 
 
1. Bundesliga
17:30
18:30
Borussia Mönchengladbach
-
Borussia Dortmund
TV3 SPORTViaplay
(
7
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:00
18:30
Brentford F.C.
-
Liverpool F.C.
TV3+Viaplay
(
6
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Sevilla FC
-
RCD Espanyol
TV2 Play
(
4
)
 
 
Eredivisie
18:40
18:45
AFC Ajax
-
FC Groningen
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
20:05
Toronto Maple Leafs
-
Montréal Canadiens
Viaplay
(
5
)
 
 
2. Bundesliga
20:25
20:30
F.C. Hansa Rostock
-
FC Schalke 04
Viaplay
(
3
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Genoa C.F.C.
-
Hellas Verona F.C.
TV2 Play
(
4
)
 
 
La Liga
20:35
21:00
Real Madrid C.F.
-
Villarreal CF
TV2 SPORT XTV2 Play
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Soccer
Major League Soccer
21:30
Philadelphia Union
-
Atlanta United FC
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Soccer
Major League Soccer
01:05
New England Revolution
-
Orlando City SC
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
Natten til søndag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
St. Louis Blues
-
Minnesota Wild
Viaplay
(
4
)
Natten til søndag
annonce
annonce
26
sep
Søndag
 
 
Formel 3
08:50
Formel 3: Ruslands Grand Prix - Race 3
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
Atletik
09:00
Berlin Marathon
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
Padel
10:00
Lugo Open
Viaplay
(
6
)
 
 
Formel 2
10:15
Formel 2: Ruslands Grand Prix - Feature Race
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
Cykling
10:20
VM - Linjeløb, elite (H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
Serie A
12:25
12:30
Juventus F.C.
-
U.C. Sampdoria
TV2 SPORT XTV2 Play
(
10
)
 
 
Formel 1
12:30
VTB Russian Grand Prix 2021 - Optakt
TV3+Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
12:55
13:00
FC Nordsjælland
(K)
-
AGF
(K)
Viaplay
(
6
)
 
 
2. Division
13:00
AB Gladsaxe
-
B.93
LIVE Stream
(
10
)
 
 
▼ Klik for mere info
FA Women’s Super League
FA Women’s Super League
13:25
13:30
Manchester United F.C.
(K)
-
Chelsea FC
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
Hamburger SV
-
1. FC Nürnberg
Viaplay
(
3
)
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
FC Midtjylland
-
Randers FC
TV3 SPORTViaplay
(
9
)
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
Viborg FF
-
OB
EuroSport 2Discovery+
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
13:30
14:00
Team Esbjerg
(K)
-
ZRK Buducnost Podgorica
(K)
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
La Liga
13:55
14:00
RCD Mallorca
-
C.A. Osasuna
TV2 Play
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
13:55
14:00
Jammerbugt FC
-
Esbjerg fB
Viaplay
(
1
)
 
 
Formel 1
14:00
VTB Russian Grand Prix 2021
TV3+Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Serie A Femminile
Serie A Femminile
14:25
14:30
F.C. Internazionale Milano
(K)
-
AS Roma
(K)
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Serie A Femminile
Serie A Femminile
14:25
14:30
U.C. Sampdoria
(K)
-
Pomigliano Calcio Femminile
(K)
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:30
15:00
Southampton F.C.
-
Wolverhampton Wanderers
XeeViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
14:55
15:00
AC Horsens
-
Nykøbing FC
Viaplay
(
9
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
Empoli F.C.
-
Bologna FC
TV2 Play
(
4
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
U.S. Sassuolo Calcio
-
U.S. Salernitana 1919
TV2 Play
(
5
)
 
 
Serie A
14:55
15:00
Udinese Calcio
-
A.C.F. Fiorentina
TV2 Play
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
14:55
15:00
FC Thy-Thisted Q
(K)
-
Brøndby IF
(K)
Viaplay
(
4
)
 
 
2. Division
15:00
Thisted FC
-
Næstved Boldklub
LIVE Stream
(
9
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
VfL Bochum 1848
-
VfB Stuttgart
Viaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
FC Nordsjælland
-
F.C. København
Canal 9Discovery+
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
IK Sävehof
(K)
-
Odense Håndbold
(K)
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
Metz Handball
(K)
-
Vipers Kristiansand
(K)
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (K)
EHF Champions League (K)
15:55
16:00
Györi Audi ETO KC
(K)
-
HBC CSKA Moskva
(K)
Viaplay
(
2
)
 
 
La Liga
16:00
16:15
FC Barcelona
-
Levante U.D.
TV2 SPORT XTV2 Play
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
E-sport - CS:GO
E-sport - CS:GO
16:20
BLAST Premier Fall
Gruppe 3 - Slutspil
Se alle TV kanaler
TV2 ZuluLIVE StreamTV2 Play
(
3
)
 
 
Metal Ligaen
17:10
17:15
Rungsted Seier Capital
-
Herning Blue Fox
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
17:00
17:30
Arsenal FC
-
Tottenham Hotspur F.C.
XeeViaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
17:25
17:30
SC Freiburg
-
FC Augsburg 1907
Viaplay
(
3
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
Brøndby IF
-
AaB
TV3+Viaplay
(
10
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Rosenborg BK
-
Mjøndalen IF
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
FK Haugesund
-
Odds Ballklubb
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
SK Brann
-
Kristiansund BK
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Molde FK
-
Viking FK
Discovery+
(
3
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Sandefjord Fotball
-
Stabæk Fotball
Discovery+
(
1
)
 
 
Serie A
17:55
18:00
S.S. Lazio
-
AS Roma
Derbi della Capitale
TV2 SPORT XTV2 Play
(
8
)
 
 
Golf
18:00
Ryder Cup
Dag 3
Viaplay
(
6
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Real Sociedad
-
Elche CF
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
La Liga
18:25
18:30
Rayo Vallecano
-
Cádiz CF
TV2 Play
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
18:45
19:00
Kansas City Chiefs
-
Los Angeles Chargers
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
Metal Ligaen
18:55
19:00
Odense Bulldogs
-
Esbjerg ENERGY
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
19:00
New England Patriots
-
New Orleans Saints
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Soccer
Major League Soccer
19:00
Chicago Fire
-
Nashville SC
TV2 Play
(
2
)
 
 
3F Superliga
19:30
20:00
Vejle Boldklub
-
Silkeborg IF
TV3 SPORTViaplay
(
12
)
 
 
Eliteserien
19:55
20:00
FK Bodø/Glimt
-
Vålerenga Fotball
Discovery+
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
20:05
Florida Panthers
-
Nashville Predators
Viaplay
(
5
)
 
 
Serie A
20:00
20:45
S.S.C. Napoli
-
Cagliari Calcio
TV2 SPORT XTV2 Play
(
13
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
Real Betis Balompié
-
Getafe CF
TV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
22:15
22:25
Los Angeles Rams
-
Tampa Bay Buccaneers
TV3+Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
22:20
22:25
Minnesota Vikings
-
Seattle Seahawks
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
23:05
Washington Capitals
-
Boston Bruins
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
00:05
Florida Panthers
-
Nashville Predators
Viaplay
(
1
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Rangers
-
New York Islanders
Viaplay
(
6
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
Winnipeg Jets
-
Ottawa Senators
Viaplay
(
5
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
02:05
Anaheim Ducks
-
San Jose Sharks
Viaplay
(
5
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
02:20
San Francisco 49ers
-
Green Bay Packers
TV3+Viaplay
(
6
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Seattle Kraken
-
Vancouver Canucks
Viaplay
(
5
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Calgary Flames
-
Edmonton Oilers
Viaplay
(
4
)
Natten til mandag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vegas Golden Knights
-
San Jose Sharks
Viaplay
(
4
)
Natten til mandag
annonce
annonce
27
sep
Mandag
 
 
WTA - Tennis
17:00
WTA 250: Chicago
Indledende runder
TV2 SPORT XTV2 Play
(
6
)
 
 
Metal Ligaen
18:00
SønderjyskE Ishockey
-
Frederikshavn White Hawks
TV2 Play
(
6
)
 
 
3F Superliga
18:00
19:00
AGF
-
SønderjyskE
TV3 SPORTViaplay
(
12
)
 
 
▼ Klik for mere info
HTH HerreLigaen (H)
HTH HerreLigaen (H)
20:00
Fredericia Håndboldklub
(H)
-
Ribe-Esbjerg HH
(H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
4
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Venezia F.C.
-
Torino FC
TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:55
21:00
Crystal Palace FC
-
Brighton & Hove Albion F.C.
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
La Liga
20:55
21:00
RC Celta de Vigo
-
Granada CF
TV2 Play
(
5
)
 
 
La Liga 2
20:55
21:00
C.F. Fuenlabrada
-
F.C. Cartagena
TV2 SPORT XTV2 Play
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Montréal Canadiens
-
Toronto Maple Leafs
Viaplay
(
3
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Pittsburgh Penguins
-
Columbus Blue Jackets
Viaplay
(
2
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
St. Louis Blues
-
Dallas Stars
Viaplay
(
1
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Football League
National Football League
02:10
02:15
Dallas Cowboys
-
Philadelphia Eagles
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Arizona Coyotes
-
Los Angeles Kings
Viaplay
(
6
)
Natten til tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vancouver Canucks
-
Calgary Flames
Viaplay
(
1
)
Natten til tirsdag
28
sep
Tirsdag
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Youth League
UEFA Youth League
13:55
14:00
RB Leipzig
(U19)
-
Club Brugge K.V.
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Youth League
UEFA Youth League
15:55
16:00
Paris Saint-Germain
(U19)
-
Manchester City F.C.
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
18:20
18:30
Ajax København
(K)
-
København Håndbold
(K)
Kvartfinale
TV2 SPORTTV2 Play
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
AFC Ajax
-
Beşiktaş J.K.
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
FC Shakhtar Donetsk
-
F.C. Internazionale Milano
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
Metal Ligaen
19:00
Herning Blue Fox
-
Herlev Eagles
TV2 Play
(
12
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
20:20
20:30
Silkeborg-Voel KFUM
(K)
-
Herning-Ikast Håndbold
(K)
Kvartfinale
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:40
20:45
Middlesbrough F.C.
-
Sheffield United F.C.
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
Paris Saint-Germain
-
Manchester City F.C.
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Porto
-
Liverpool F.C.
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
A.C. Milan
-
Atlético de Madrid
TV3 MAXViaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
RB Leipzig
-
Club Brugge K.V.
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Borussia Dortmund
-
Sporting Clube de Portugal
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Real Madrid C.F.
-
FC Sheriff
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Philadelphia Flyers
-
New York Islanders
Viaplay
(
4
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
New York Rangers
-
Boston Bruins
Viaplay
(
3
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Columbus Blue Jackets
-
Buffalo Sabres
Viaplay
(
4
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
01:05
Carolina Hurricanes
-
Tampa Bay Lightning
Viaplay
(
3
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
03:05
Edmonton Oilers
-
Seattle Kraken
Viaplay
(
6
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
San Jose Sharks
-
Los Angeles Kings
Viaplay
(
1
)
Natten til onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
National Hockey League
National Hockey League
04:05
Vegas Golden Knights
-
Colorado Avalanche
Viaplay
(
4
)
Natten til onsdag
annonce
annonce
29
sep
Onsdag
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Youth League
UEFA Youth League
13:55
14:00
Manchester United F.C.
(U19)
-
Villarreal CF
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Youth League
UEFA Youth League
15:55
16:00
Juventus F.C.
(U19)
-
Chelsea FC
(U19)
TV3 SPORTViaplay
(
1
)
 
 
Metal Ligaen
18:00
Aalborg Pirates
-
Rungsted Seier Capital
TV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Sydbank Pokalen
Sydbank Pokalen
18:15
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Hvidovre IF
3.runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Santander Cup (K)
Santander Cup (K)
18:20
18:30
Team Esbjerg
(K)
-
Nykøbing Falster Håndbold
(K)
Kvartfinale
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
Atalanta B.C.
-
BSC Young Boys
TV3 MAXViaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
18:40
18:45
FC Zenit
-
Malmö FF
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
Elverum IL
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
CS Dinamo Bucuresti
(H)
-
FC Porto Sofarma
(H)
Viaplay
(
5
)
 
 
▼ Klik for mere info
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (H)
18:40
18:45
HC Motor Zaporozhye
(H)
-
KS PGE Vive Kielce
(H)
Viaplay
(
6
)
 
 
Eliteserien
18:55
19:00
Stabæk Fotball
-
Strømsgodset IF
Discovery+
(
5
)