Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

🇩🇰 Fuld oversigt af 2. Division 2022/2023
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

📊 Ugens spørgsmål
🔽
(klik for at åbne/lukke)
⚽️ Hvor mange 3F Superliga kampe ser du cirka pr. runde?
1
2-3
4-5
Alle
Ingen
Uge 33
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.

annonce
16
aug
i dag, Tirsdag
 
 
Cricket
10:55
Nederlandene - Pakistan
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
PostNord Danmark Rundt - Cykling
PostNord Danmark Rundt - Cykling
12:15
PostNord Danmark Rundt
1. etape Allerød-Køge
DR1DRTV
(
2
)
Slut
 
 
WTA - Tennis
17:00
Western & Southern Open
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
Live
 
 
Svømning
18:00
EM Finaler
DR1DRTV
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:00
18:30
Hvidovre IF
-
Fremad Amager
5. runde
TV3 SPORTViaplay
(
9
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:25
18:30
SønderjyskE
-
FC Helsingør
5. runde
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
HB Køge
-
Nykøbing FC
5. runde
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
Vendsyssel FF
-
Hobro IK
5. runde
Viaplay
(
6
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
SønderjyskE Ishockey
-
Odense Bulldogs
LIVE Stream
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Herning Blue Fox
-
Frederikshavn White Hawks
LIVE Stream
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Aalborg Pirates
-
Esbjerg ENERGY
LIVE Stream
(
1
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
F.C. København
-
Trabzonspor
Playoff 1:2
TV3+Viaplay
(
8
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FK Bodø/Glimt
-
GNK Dinamo Zagreb
Playoff 1:2
Se alle TV kanaler
TV3 MAXTV2 NorgeViaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Rangers F.C.
-
PSV
Playoff 1:2
TV3 SPORTViaplay
(
4
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:55
21:00
Queens Park Rangers F.C.
-
Blackpool F.C.
4.runde
Viaplay
(
3
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
20:55
21:00
Paris Saint-Germain
(K)
-
Manchester United F.C.
(K)
Viaplay
(
2
)
Slut
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Baseball
Major League Baseball
00:30
Marlins - Padres
Viaplay
(
1
)
I Nat
 
 
▼ Klik for mere info
Major League Baseball
Major League Baseball
03:30
Giants - Diamondbacks
Viaplay
(
1
)
I Nat
annonce
17
aug
i morgen, Onsdag
 
 
Atletik
09:35
European Championships : Atletik
DR2DRTV
(
1
)
 
 
Cykling
14:00
European Championships : Cykling, Enkeltstart (K)
DR2DRTV
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
PostNord Danmark Rundt - Cykling
PostNord Danmark Rundt - Cykling
14:35
PostNord Danmark Rundt
2.etape Assens - Assens (Enkeltstart)
DR1DRTV
(
3
)
 
 
WTA - Tennis
17:00
Western & Southern Open
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
Cykling
17:30
European Championships : Cykling, Enkeltstart (H)
DR2DRTV
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
17:55
18:00
Hillerød Fodbold
-
FC Fredericia
5. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
Vejle Boldklub
-
Næstved Boldklub
5. runde
Viaplay
(
6
)
 
 
Atletik
19:45
European Championships : Atletik
DR2DRTV
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Qarabag FK
-
FC Viktoria Plzen
Playoff 1:2
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Dynamo Kyiv
-
S.L. Benfica
Playoff 1:2
TV3+Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
Maccabi Haifa F.C.
-
FK Crvena Zvezda
Playoff 1:2
TV3 MAXViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:55
21:00
Sheffield United F.C.
-
Sunderland A.F.C.
4.runde
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Women's International Champions Cup
Women's International Champions Cup
03:00
03:05
Olympique Lyonnais
(K)
-
Chelsea FC
(K)
Viaplay
(
4
)
Natten til torsdag
annonce
18
aug
Torsdag
 
 
▼ Klik for mere info
Women's International Champions Cup
Women's International Champions Cup
05:35
05:40
Portland Thorns FC
(K)
-
C.F. Monterrey Femenil
(K)
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
PostNord Danmark Rundt - Cykling
PostNord Danmark Rundt - Cykling
11:45
PostNord Danmark Rundt
3. etape Otterup-Herning
DR1DRTV
(
3
)
 
 
WTA - Tennis
17:00
Western & Southern Open
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa League
UEFA Europa League
17:25
18:00
HJK
-
Silkeborg IF
Playoff 1:2
TV2 SPORT XTV2 Play
(
8
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:50
Rødovre SIK
-
Gladsaxe Bears
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
20:00
Rungsted Seier Capital
-
Esbjerg ENERGY
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
20:15
20:30
1. FC Köln
-
MOL Vidi FC
Playoff 1:2
RTL
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa Conference League
20:00
20:45
West Ham United F.C.
-
Viborg FF
Playoff 1:2
TV3+Viaplay
(
10
)
annonce
19
aug
Fredag
 
 
▼ Klik for mere info
PostNord Danmark Rundt - Cykling
PostNord Danmark Rundt - Cykling
13:35
PostNord Danmark Rundt
4. etape Skive-Skive
DR1DRTV
(
1
)
 
 
Sejlads
14:45
Sail GP København
TV2TV2 Play
(
3
)
 
 
Sejlads
16:45
Sail GP København
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
17:50
18:00
BK Häcken
(K)
-
KIF Örebro DFF
(K)
17. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
17:50
18:00
Piteå IF
(K)
-
FC Rosengård
(K)
17. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
18:00
Vuelta a España 2022 - 1. etape
1. etape Utrecht > Utrecht
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:25
18:30
Hvidovre IF
-
HB Køge
6. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
Hamburger SV
-
SV Darmstadt 98
5. runde
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
2. Bundesliga
18:25
18:30
1. FC Magdeburg
-
Hannover 96
5. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
Lyngby Boldklub
-
F.C. København
6. runde
TV3 SPORTViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
18:55
19:00
FC Helsingør
-
Fremad Amager
6. runde
Viaplay
(
6
)
 
 
2. Division
18:55
19:00
Hellerup IK
-
B.93
3. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Rødovre Mighty Bulls
-
Herlev Eagles
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Odense Bulldogs
-
Herning Blue Fox
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Rungsted Seier Capital
-
Västerviks IK
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Esbjerg ENERGY
-
SønderjyskE Ishockey
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Frederikshavn White Hawks
-
Aalborg Pirates
LIVE Stream
(
2
)
 
 
La Liga
19:55
20:00
RCD Espanyol
-
Rayo Vallecano
2. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
20:25
20:30
Borussia Mönchengladbach
-
Hertha BSC
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
20:55
21:00
Norwich City F.C.
-
Millwall FC
Viaplay
(
1
)
 
 
La Liga
21:55
22:00
Sevilla FC
-
Real Valladolid
2. runde
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
20
aug
Lørdag
 
 
▼ Klik for mere info
PostNord Danmark Rundt - Cykling
PostNord Danmark Rundt - Cykling
11:50
PostNord Danmark Rundt
5. etape Give-Vejle
DR1DRTV
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
12:30
Vuelta a España 2022 - 2. etape
2. etape - 's-Hertogenbosch > Utrecht
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
12:30
13:00
Vejle Boldklub
-
SønderjyskE
6. runde
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
SfB-Oure FA
3. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
Middelfart Boldklub
3. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SC Paderborn 07
-
Kieler SV Holstein
5. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SV Sandhausen
-
1. FC Nürnberg
5. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
12:55
13:00
SSV Jahn Regensburg
-
Karlsruher SC
5. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Holstebro Boldklub
3. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Scottish Premiership
Scottish Premiership
13:25
13:30
Hibernian FC
-
Rangers F.C.
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
13:25
13:30
Tottenham Hotspur F.C.
-
Wolverhampton Wanderers
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
4
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
AB Tårnby
3. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
IF Lyseng
3. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
13:55
14:00
FC Nordsjælland
(K)
-
Brøndby IF
(K)
3. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
Skive IK
-
Thisted FC
3. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
FC Roskilde
-
Kolding IF
3. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
Brabrand IF
-
Aarhus Fremad
3. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
2. Division
13:55
14:00
BK Frem
-
Jammerbugt FC
3. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
14:00
Rødovre Mighty Bulls
-
Västerviks IK
LIVE Stream
(
1
)
 
 
Sejlads
14:45
Sail GP København
TV2TV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
14:55
15:00
Hobro IK
-
Hillerød Fodbold
6. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
Mjällby AIF
-
Malmö FF
19. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Borussia Dortmund
-
SV Werder Bremen
2. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Bayer 04 Leverkusen
-
TSG 1899 Hoffenheim
3. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
VfL Wolfsburg
-
FC Schalke 04
3. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
FC Augsburg 1907
-
1. FSV Mainz 05
3. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
VfB Stuttgart
-
SC Freiburg
3. runde
Viaplay
(
5
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
FC Midtjylland
-
AGF
6. runde
6'erenDiscovery+
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Fulham F.C.
-
Brentford F.C.
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Leicester City F.C.
-
Southampton F.C.
3. runde
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Crystal Palace FC
-
Aston Villa F.C.
3. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
15:55
16:00
Everton F.C.
-
Nottingham Forest F.C.
3. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
15:55
16:00
Preston North End F.C.
-
Watford FC
Viaplay
(
3
)
 
 
La Liga
17:25
17:30
C.A. Osasuna
-
Cádiz CF
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Odds Ballklubb
-
Sarpsborg 08 FF
19. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
WTA - Tennis
18:25
Western & Southern Open
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
18:25
18:30
A.F.C. Bournemouth
-
Arsenal FC
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
18:25
18:30
1. FC Union Berlin
-
RB Leipzig
3. runde
SeeViaplay
(
2
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
Torino FC
-
S.S. Lazio
2. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
2
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
Udinese Calcio
-
U.S. Salernitana 1919
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
La Liga
19:25
19:30
RCD Mallorca
-
Real Betis Balompié
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
20:25
20:30
Eintracht Braunschweig
-
Fortuna Düsseldorf 1895
5. runde
TV3 MAXViaplay
(
2
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
F.C. Internazionale Milano
-
Spezia Calcio
2. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
U.S. Sassuolo Calcio
-
U.S. Lecce
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
La Liga
21:30
22:00
RC Celta de Vigo
-
Real Madrid C.F.
2. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
annonce
annonce
21
aug
Søndag
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
12:00
Vuelta a España 2022 - 3. etape
3. etape - Breda > Breda
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
12:50
13:00
AIK
(K)
-
Umeå IK
(K)
17. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
12:55
13:00
Næstved Boldklub
-
Nykøbing FC
6. runde
Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
EFL Championship
EFL Championship
12:55
13:00
Bristol City F.C.
-
Cardiff City FC
Viaplay
(
3
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
F.C. Hansa Rostock
-
FC St. Pauli
5. runde
TV3 MAXViaplay
(
6
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
SpVgg Greuther Fürth
-
1. FC Kaiserslautern
5. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
2. Bundesliga
13:25
13:30
1. FC Heidenheim 1846
-
DSC Arminia Bielefeld
5. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
3F Superliga
13:30
14:00
FC Nordsjælland
-
Silkeborg IF
6. runde
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
Ishøj IF
3. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
NordicBet Liga
NordicBet Liga
13:55
14:00
FC Fredericia
-
Vendsyssel FF
6. runde
Viaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Gjensidige Kvindeliga
Gjensidige Kvindeliga
13:55
14:00
FC Thy-Thisted Q
(K)
-
AGF
(K)
3. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:50
15:00
Hammarby IF
(K)
-
Djurgårdens IF
(K)
17. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
14:50
15:00
Linköpings FC
(K)
-
IF Brommapojkarna
(K)
17. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:55
15:00
Leeds United F.C.
-
Chelsea FC
3. runde
SeeViaplay
(
6
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
14:55
15:00
West Ham United F.C.
-
Brighton & Hove Albion F.C.
3. runde
Viaplay
(
1
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
Varbergs BoIS
-
Djurgårdens IF
19. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
14:55
15:00
IFK Värnamo
-
IF Elfsborg
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
15:25
15:30
Eintracht Frankfurt
-
1. FC Köln
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
3F Superliga
15:00
16:00
Randers FC
-
Viborg FF
6. runde
Canal 9Discovery+
(
4
)
 
 
2. Division
15:55
16:00
Esbjerg fB
-
AB Gladsaxe
3. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
Eredivisie
16:40
16:45
RKC Waalwijk
-
Feyenoord Rotterdam
TV3 SPORTViaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
17:25
17:30
Newcastle United F.C.
-
Manchester City F.C.
3. runde
SeeViaplay
(
1
)
 
 
La Liga
17:25
17:30
Athletic Club de Bilbao
-
València CF
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
1. Bundesliga
17:25
17:30
VfL Bochum 1848
-
FC Bayern München
3. runde
TV3 MAXViaplay
(
3
)
 
 
Allsvenskan
17:25
17:30
GIF Sundsvall
-
Helsingborgs IF
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Allsvenskan
17:25
17:30
IFK Norrköping
-
AIK
19. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
3F Superliga
17:00
18:00
AaB
-
Brøndby IF
6. runde
TV3+Viaplay
(
4
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
FK Bodø/Glimt
-
HamKam
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
FK Haugesund
-
Molde FK
19. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Kristiansund BK
-
Viking FK
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Lillestrøm Sportsklubb
-
Sandefjord Fotball
19. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Strømsgodset IF
-
FK Jerv
19. runde
Discovery+
(
1
)
 
 
Eliteserien
17:55
18:00
Vålerenga Fotball
-
Tromsø IL
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
Empoli F.C.
-
A.C.F. Fiorentina
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
S.S.C. Napoli
-
A.C. Monza
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
La Liga
19:00
19:30
Atlético de Madrid
-
Villarreal CF
2. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
3
)
 
 
Eliteserien
19:55
20:00
Rosenborg BK
-
Aalesunds FK
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
WTA - Tennis
20:00
Western & Southern Open
Finale
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Atalanta B.C.
-
A.C. Milan
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
Bologna FC
-
Hellas Verona F.C.
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
La Liga
21:30
22:00
Real Sociedad
-
FC Barcelona
2. runde
TV2 SPORT XTV2 Play
(
1
)
 
 
ATP - Tennis
22:30
Western & Southern Open
Finale
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
annonce
annonce
Klik på kampe/events for mere info, kalender tilføjelse, deling og afstemninger.
22
aug
Mandag
 
 
Badminton
06:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
17:50
18:00
Vittsjö GIK
(K)
-
Vittsjö GIK
(K)
17. runde
Viaplay
(
3
)
 
 
Serie A
18:25
18:30
AS Roma
-
U.S. Cremonese
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
3F Superliga
18:30
19:00
OB
-
AC Horsens
6. runde
TV3 SPORTViaplay
(
5
)
 
 
Allsvenskan
18:55
19:00
Kalmar FF
-
IFK Göteborg
19. runde
Discovery+
(
3
)
 
 
Allsvenskan
18:55
19:00
IK Sirius
-
BK Häcken
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
Allsvenskan
19:05
19:10
Hammarby IF
-
Degerfors IF
19. runde
Discovery+
(
2
)
 
 
La Liga
19:55
20:00
Elche CF
-
U.D. Almería
2. runde
TV2 Play
(
3
)
 
 
Serie A
20:40
20:45
U.C. Sampdoria
-
Juventus F.C.
2. runde
TV2 Play
(
2
)
 
 
La Liga 2
20:40
20:45
S.D. Ponferradina
-
U.D. Ibiza
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Premier League
Premier League
20:00
21:00
Manchester United F.C.
-
Liverpool F.C.
3. runde
TV3+Viaplay
(
7
)
 
 
La Liga
21:55
22:00
Girona FC
-
Getafe CF
2. runde
TV2 Play
(
1
)
 
 
Badminton
02:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
Natten til tirsdag
annonce
23
aug
Tirsdag
 
 
Badminton
05:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:30
Vuelta a España 2022 - 4. etape
4. etape - Vitoria-Gasteiz > Laguardia
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
2
)
 
 
DHF Super Cup
18:00
18:30
Odense Håndbold
(K)
-
Team Esbjerg
(K)
TV2 SPORTTV2 Play
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
SønderjyskE Ishockey
-
Herning Blue Fox
LIVE Stream
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
19:00
Esbjerg ENERGY
-
Odense Bulldogs
LIVE Stream
(
1
)
 
 
DHF Super Cup
20:05
20:30
GOG Håndbold
(H)
-
Aalborg Håndbold
(H)
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
S.L. Benfica
-
FC Dynamo Kyiv
Playoff 2:2
TV3+Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FK Crvena Zvezda
-
Maccabi Haifa F.C.
Playoff 2:2
Viaplay
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
FC Viktoria Plzen
-
Qarabag FK
Playoff 2:2
Viaplay
(
2
)
 
 
Badminton
02:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
Natten til onsdag
24
aug
Onsdag
 
 
Badminton
05:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Vuelta a España
Vuelta a España
14:30
Vuelta a España 2022 - 5. etape
5. etape - Irun > Bilbao
Se alle TV kanaler
TV2 SPORTEuroSport 1TV2 PlayDiscovery+
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
Venskabskamp / Træningskamp
Venskabskamp / Træningskamp
18:15
Herlev Eagles
-
Malmö Redhawks
LIVE Stream
(
3
)
 
 
▼ Klik for mere info
Damallsvenskan
Damallsvenskan
18:50
19:00
FC Rosengård
(K)
-
BK Häcken
(K)
16. runde
Viaplay
(
2
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:00
21:00
Trabzonspor
-
F.C. København
Playoff 2:2
TV3+Viaplay
(
4
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
GNK Dinamo Zagreb
-
FK Bodø/Glimt
Playoff 2:2
TV2 NorgeViaplay
(
1
)
 
 
▼ Klik for mere info
UEFA Champions League
UEFA Champions League
20:55
21:00
PSV
-
Rangers F.C.
Playoff 2:2
Viaplay
(
1
)
 
 
Badminton
03:00
VM
TV2 SPORTTV2 Play
(
2
)
Natten til torsdag
annonce
annonce
⏰ Næste
📊 Ugens spørgsmål
⚽️ Hvor mange 3F Superliga kampe ser du cirka pr. runde?
1
2-3
4-5
Alle
Ingen
Uge 33
annonce
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
Premier League
La Liga
1. Bundesliga
2. Bundesliga
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Women's Champions League
Allsvenskan
Damallsvenskan
Eliteserien
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
AaB
Aarhus Fremad
AB Gladsaxe
AB Tårnby
AC Horsens
AGF
B.93
BK Frem
Brabrand IF
Brøndby IF
Dalum IF
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
FC Roskilde
Fortuna Hjørring (K)
Frederiksberg Alliancen 2000
Fremad Amager
HB Køge
HB Køge (K)
Hellerup IK
Hillerød Fodbold
Hobro IK
Holstebro Boldklub
Hvidovre IF
IF Lyseng
Ishøj IF
Jammerbugt FC
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Middelfart Boldklub
Nykøbing FC
Næsby BK
Næstved Boldklub
OB
Randers FC
SfB-Oure FA
Silkeborg IF
Skive IK
SønderjyskE
Thisted FC
Vanløse IF
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
VSK Aarhus
Young Boys FD
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
Atlético de Madrid
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Sevilla FC
València CF
Villarreal CF
Bayer 04 Leverkusen
Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt
FC Bayern München
RB Leipzig
A.C. Milan
AS Roma
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
S.S. Lazio
S.S.C. Napoli
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Håndbold
EHF EURO (K)
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (K)
EHF European League (H)
EHF European League (K)
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Aalborg Håndbold
Bjerringbro-Silkeborg
GOG Håndbold
Ikast Håndbold
København Håndbold
Nykøbing Falster Håndbold
Odense Håndbold
Skanderborg Aarhus Håndbold (H)
Skjern Håndbold
Team Esbjerg
Viborg HK
Ishockey
Metal Ligaen
Basketball
National Basketball Association
Andre
E-sport - CS:GO
Formel 1
Tennis - ATP
Tennis - WTA