Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

NHL 2021 kalender
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

3. Division 2021/2022 kalender

Dette er oversigten over hele 3. Division sæsonen 2021/2022. Vælger du at abonnere på vores 3. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 3. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2021/2022 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

annonce
annonce
25
sep
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
BK Frem
LIVE Stream
(
6
)
1
okt
Fredag
 
 
3. Division
19:00
FC Roskilde
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
5
)
2
okt
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
Næsby BK
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
Vanløse IF
LIVE Stream
(
3
)
9
okt
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
BK Frem
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
5
)
16
okt
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
Næsby BK
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:00
FC Roskilde
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
4
)
17
okt
Søndag
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
2
)
23
okt
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
Vanløse IF
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
6
)
29
okt
Fredag
 
 
3. Division
19:00
FC Roskilde
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
3
)
30
okt
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
BK Frem
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
3
)
31
okt
Søndag
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
6
)
6
nov
Lørdag
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Vanløse IF
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
14:00
Næsby BK
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
FC Roskilde
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
5
)
13
nov
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
BK Frem
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
1
)
19
nov
Fredag
 
 
3. Division
19:00
FC Roskilde
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
6
)
20
nov
Lørdag
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
Næsby BK
-
Vanløse IF
LIVE Stream
(
2
)
21
nov
Søndag
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
3
)
12
mar
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
BK Frem
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
5
)
19
mar
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
14:00
Herlev IF
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
14:00
FC Roskilde
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
1
)
26
mar
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:00
Karlslunde IF
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
4
)
 
 
3. Division
13:00
Vanløse IF
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:15
IF Lyseng
-
BK Frem
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:00
Næsby BK
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
5
)
1
apr
Fredag
 
 
3. Division
19:00
FC Roskilde
-
Vanløse IF
LIVE Stream
(
6
)
2
apr
Lørdag
 
 
3. Division
13:00
Dalum IF
-
Karlslunde IF
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
13:30
VSK Aarhus
-
Slagelse B&I
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:30
KFUM Roskilde
-
IF Lyseng
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
14:00
Young Boys FD
-
Næsby BK
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
14:00
BK Frem
-
Herlev IF
LIVE Stream
(
3
)
9
apr
Lørdag
 
 
3. Division
15:00
Næsby BK
-
FC Roskilde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
15:00
Vanløse IF
-
BK Frem
LIVE Stream
(
5
)
 
 
3. Division
15:00
Slagelse B&I
-
Dalum IF
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
15:00
Karlslunde IF
-
Young Boys FD
LIVE Stream
(
6
)
 
 
3. Division
15:00
Herlev IF
-
KFUM Roskilde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
15:00
IF Lyseng
-
VSK Aarhus
LIVE Stream
(
4
)
⏰ Næste
annonce
annonce
mackabler.dk
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
1. Bundesliga
La Liga
Premier League
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Womens Champions League
AaB
AC Horsens
AGF
Brøndby IF
Brønshøj Boldklub
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
Fremad Amager
HB Køge
HB Køge (K)
Hobro IK
Hvidovre IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Nykøbing FC
OB
Randers FC
Silkeborg IF
SønderjyskE
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Borussia Dortmund
FC Bayern München
A.C. Milan
AS Roma
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
Paris Saint-Germain
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
Håndbold
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League - Kvinder
Aalborg Håndbold
København Håndbold
Odense Håndbold
Team Esbjerg
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Amr. Football
National Football League
Ishockey
Metalligaen
National Hockey League
Champions Hockey League
Rungsted Seier Capital
SønderjyskE Ishockey
Basketball
Basket Ligaen
National Basketball Association
Andre
E-sport - CS:GO
Formel 1
Skiskydning
Tennis - ATP
Tennis - WTA
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2021
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️