Sofabold.dk

Få det fulde overblik over hvad sport der sendes direkte/live på TV. Sofabold giver dig det fulde overblik med nem mulighed for at tilføje til din kalender.

Klik på kampe/events for mere info
?
×

Velkommen til Sofabold.dk

Sofabold er en TV guide til sport på TV. Vores eneste formål er at give dig det bedste overblik over hvilken sport der sendes LIVE på TV, samt hvor.

Hvis du klikker på en kamp/event, kan du finde mere info, samt tilføje kampe/event til din kalender med ét klik. På kampe har du også muligheden for at give dit bud på resultatet.

I vores kalendere kan du tilføje kampe automatisk til din kalender, som derefter vil blive opdateret med tider og TV info

Med kan du anbefale kampe/events til andre brugere af Sofabold.

Som registeret bruger på Sofabold, har du mulighed for at vælge favorithold og turneringer/sportsgrene - disse vil blive markeret med rødt på side, så du har det bedste overblik. Du har som bruger også mulighed for at vælge hvilke TV kanaler der vises i oversigten.

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål eller anden feedback.

3. Division 2022/2023 kalender

Dette er oversigten over hele 3. Division sæsonen 2022/2023. Vælger du at abonnere på vores 3. Division kalender, vil kampene automatisk bliver opdateret i din kalender med tidspunkter og link.

Hvis du blot ønsker at ligge en enkelt klubs kampe i 3. Division ind i din kalender, skal du vælge holdet i dropdown menuen.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os via mail, eller via Twitter.

Kalenderen der oprettes er for sæsonen 2022/2023 - kampene vil blive opdateret løbende i din kalender, efterhånden som kampdatoer og tidspunkter bliver fastlagt.

 

Kalender alarm er som default sat til 15 minutter før start - dette kan ændres hvis du er logget ind som bruger.

annonce
annonce
25
sep
Søndag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Holstebro Boldklub
-
SfB-Oure FA
8. runde
LIVE Stream
(
2
)
Live
1
okt
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
Middelfart Boldklub
9. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
AB Tårnby
9. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
Frederiksberg Alliancen 2000
9. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
Vanløse IF
9. runde
LIVE Stream
(
3
)
2
okt
Søndag
 
 
3. Division
12:55
13:00
VSK Aarhus
-
Young Boys FD
9. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Holstebro Boldklub
-
Dalum IF
9. runde
LIVE Stream
(
2
)
8
okt
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Ishøj IF
10. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
VSK Aarhus
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
IF Lyseng
10. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Holstebro Boldklub
10. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
Næsby BK
10. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
SfB-Oure FA
10. runde
LIVE Stream
(
2
)
15
okt
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Dalum IF
11. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
Vanløse IF
11. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
VSK Aarhus
11. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
Young Boys FD
11. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Holstebro Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
11. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
Middelfart Boldklub
11. runde
LIVE Stream
(
3
)
22
okt
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Holstebro Boldklub
12. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
Næsby BK
12. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
IF Lyseng
12. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
SfB-Oure FA
12. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Ishøj IF
12. runde
LIVE Stream
(
3
)
23
okt
Søndag
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
AB Tårnby
12. runde
LIVE Stream
(
2
)
29
okt
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Vanløse IF
13. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
Young Boys FD
13. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
VSK Aarhus
13. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
Frederiksberg Alliancen 2000
13. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
Dalum IF
13. runde
LIVE Stream
(
1
)
30
okt
Søndag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Holstebro Boldklub
-
Middelfart Boldklub
13. runde
LIVE Stream
(
2
)
5
nov
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Ishøj IF
14. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
SfB-Oure FA
14. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Næsby BK
14. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Dalum IF
14. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
AB Tårnby
14. runde
LIVE Stream
(
1
)
6
nov
Søndag
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
Holstebro Boldklub
14. runde
LIVE Stream
(
1
)
12
nov
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Young Boys FD
15. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
Næsby BK
15. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Frederiksberg Alliancen 2000
15. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
IF Lyseng
15. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
Vanløse IF
15. runde
LIVE Stream
(
3
)
13
nov
Søndag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Holstebro Boldklub
-
VSK Aarhus
15. runde
LIVE Stream
(
1
)
19
nov
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Middelfart Boldklub
16. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
Ishøj IF
16. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Dalum IF
16. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Holstebro Boldklub
16. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
AB Tårnby
16. runde
LIVE Stream
(
1
)
20
nov
Søndag
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
AB Tårnby
16. runde
LIVE Stream
(
3
)
11
mar
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
IF Lyseng
17. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Vanløse IF
17. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
Frederiksberg Alliancen 2000
17. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
Ishøj IF
17. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
VSK Aarhus
17. runde
LIVE Stream
(
3
)
12
mar
Søndag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Holstebro Boldklub
-
Næsby BK
17. runde
LIVE Stream
(
3
)
18
mar
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
AB Tårnby
18. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
Dalum IF
18. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Frederiksberg Alliancen 2000
18. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Middelfart Boldklub
18. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
Holstebro Boldklub
18. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
Young Boys FD
18. runde
LIVE Stream
(
3
)
25
mar
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Næsby BK
19. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Vanløse IF
19. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Holstebro Boldklub
-
Ishøj IF
19. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
SfB-Oure FA
19. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
VSK Aarhus
19. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
AB Tårnby
-
IF Lyseng
19. runde
LIVE Stream
(
2
)
1
apr
Lørdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Ishøj IF
-
Dalum IF
20. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
IF Lyseng
-
Holstebro Boldklub
20. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
12:55
13:00
Vanløse IF
-
Young Boys FD
20. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Frederiksberg Alliancen 2000
20. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
Middelfart Boldklub
20. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
AB Tårnby
20. runde
LIVE Stream
(
1
)
6
apr
Torsdag
 
 
3. Division
12:55
13:00
Dalum IF
-
Middelfart Boldklub
21. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:25
13:30
VSK Aarhus
-
Vanløse IF
21. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:40
13:45
Frederiksberg Alliancen 2000
-
Ishøj IF
21. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Næsby BK
-
SfB-Oure FA
21. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Holstebro Boldklub
-
AB Tårnby
21. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
Young Boys FD
-
IF Lyseng
21. runde
LIVE Stream
(
3
)
10
apr
Mandag
 
 
3. Division
13:55
14:00
Middelfart Boldklub
-
Young Boys FD
22. runde
LIVE Stream
(
3
)
 
 
3. Division
13:55
14:00
SfB-Oure FA
-
Dalum IF
22. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:55
15:00
Vanløse IF
-
Holstebro Boldklub
22. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:55
15:00
AB Tårnby
-
Frederiksberg Alliancen 2000
22. runde
LIVE Stream
(
1
)
 
 
3. Division
14:55
15:00
IF Lyseng
-
Næsby BK
22. runde
LIVE Stream
(
2
)
 
 
3. Division
14:55
15:00
Ishøj IF
-
VSK Aarhus
22. runde
LIVE Stream
(
2
)
⏰ Næste
annonce
mackabler.dk
annonce
annonce
annonce
📆 kalendere

Her er et fuldt overblik over vores kalendere på Sofabold.

Fodbold
3F Superliga
Gjensidige Kvindeligaen
NordicBet Liga
2. Division
3. Division
Premier League
La Liga
1. Bundesliga
2. Bundesliga
Serie A
UEFA Champions League
UEFA Europa Conference League
UEFA Europa League
UEFA Women's Champions League
Allsvenskan
Damallsvenskan
Eliteserien
Danmark
Danmark (K)
Danmark (U21)
AaB
Aarhus Fremad
AB Gladsaxe
AB Tårnby
AC Horsens
AGF
B.93
BK Frem
Brabrand IF
Brøndby IF
Dalum IF
Esbjerg fB
F.C. København
FC Fredericia
FC Helsingør
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
FC Roskilde
Fortuna Hjørring (K)
Frederiksberg Alliancen 2000
Fremad Amager
HB Køge
HB Køge (K)
Hellerup IK
Hillerød Fodbold
Hobro IK
Holstebro Boldklub
Hvidovre IF
IF Lyseng
Ishøj IF
Kolding IF
Lyngby Boldklub
Middelfart Boldklub
Nykøbing FC
Næsby BK
Næstved Boldklub
OB
Randers FC
SfB-Oure FA
Silkeborg IF
Skive IK
SønderjyskE
Thisted FC
Vanløse IF
Vejle Boldklub
Vendsyssel FF
Viborg FF
VSK Aarhus
Young Boys FD
Arsenal FC
Chelsea FC
Liverpool F.C.
Manchester City
Manchester United
Tottenham Hotspur F.C.
Atlético de Madrid
FC Barcelona
Real Madrid C.F.
Sevilla FC
València CF
Villarreal CF
Bayer 04 Leverkusen
Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt
FC Bayern München
RB Leipzig
A.C. Milan
AS Roma
F.C. Internazionale Milano
Juventus F.C.
S.S. Lazio
S.S.C. Napoli
Olympique de Marseille
Olympique Lyonnais
Paris Saint-Germain
Stade Rennais FC
Håndbold
EHF EURO (K)
Bambusa Kvindeliga
HTH HerreLigaen
EHF Champions League (H)
EHF Champions League (K)
EHF European League (H)
EHF European League (K)
Danmark Håndbold (H)
Danmark Håndbold (K)
Aalborg Håndbold
Bjerringbro-Silkeborg
GOG Håndbold
Ikast Håndbold
København Håndbold
Nykøbing Falster Håndbold
Odense Håndbold
Skanderborg Aarhus Håndbold (H)
Skjern Håndbold
Team Esbjerg
Viborg HK
Amr. Football
National Football League
Ishockey
Metal Ligaen
Basketball
Basket Ligaen
National Basketball Association
Andre
E-sport - CS:GO
Formel 1
Tennis - ATP
Tennis - WTA
annonce
Sofabold.dk
Alle logoer tilhører de respektive klubber, turneringer, forbund og TV stationer - © Sofabold 2011-2021
Vi gør opmærksom på, at alt info er vejledende og TV kanalerne kan lave sidste minuts ændringer. 🤷🏻‍♂️